Globalni izziv 2050
Naš cilj je zmanjšanje porabe vode, ki temelji na spoštovanju lokalnih razmer.
V naših proizvodnih enotah smo že uvedli številne ukrepe za zmanjševanje in optimizacijo porabe vode. Intenzivno zbiramo deževnico in na ta način zmanjšujemo porabo vode iz vdovodnega sistema. Poleg tega pa smo uvedli tudi številne čistilne metode, ki omogočajo ponovno uporabo vode, ki jo lahko tudi varno vračamo v lokalni vodovodni sistem.
Naš cilj je zmanjšanje porabe vode, ki temelji na spoštovanju lokalnih razmer.
Industrijska voda je uporabljena v večini proizvodnih procesov v avtomobilski industriji. Za energijo in odpadki ima tretji največji okoljski vpliv. V naši tovarni v Franciji (TMMF), ki je ena naših globalnih trajnostnih enot, si ves čas prizadevamo za zmanjševanje porabe vode.
Za začetek smo omejili porabo kupljene vode. Poleg tega pa smo začeli iskati načine, kako bi namesto nove kupljene vode ponovno uporabili tisto, ki je bila že enkrat uporabljena. Zaradi tega opravljamo analize uporabljene vode in iščemo možnosti za njeno reciklažo.
Reciklirano vodo zmešamo z deževnico. V TMMF deževnico zbiramo v posebnem bazenu, kar nam pomaga pri optimizaciji reciklažnega procesa.
Tako je TMMF postal vzorčni primer pametne in premišljene rabe vode. Uspešni implementaciji določenega modela v drugih enotah v Toyotini terminologiji rečemo jokoten.
V pisarnah Toyotinega evrpskega poslovnega središča smo si zadali ciljno porabo 5,5 m3 na FTE. Še leta 2015 je poraba znašala 9 m3 na FTE.
Za realizacijo tega cilja smo morali uvesti številne ukrepe. Leta 2015 smo vpeljali nove vodne števce, ki nam pomagajo odkriti vsako povečanje porabe in morebitno razlitje. Poleg tega so števci povezani s sistemom za upravljanje poslopja, s katerim smo izboljšali nadzor nad porabo vode. Istega leta smo uvedli tudi pisoarje, ki delujejo brez vode, in pomivalne stroje, ki so bolj učinkoviti in porabijo manj vode.
Pred kratkim pa smo uvedli sistem, ki ločuje deževnico od gospodinjske vode. Zaradi tega voda ne konča v kanalizacijskem sistemu, temveč deževnico ponovno uporabimo kot sanitarno vodo. S tem na leto prihranimo 24.000 m3 sanitarne vode.